Како се наручити на вакцинацију против Цовид-19

Постоје три могућности за наручивање на вакцинацију у ЈЗУ „Дом здравља“ у Бањој Луци“, а то су:

1) Наручивање путем СМС/ММС поруке на број телефона 065/1314;

2) Наручивање путем wеб странице наше Установе;

3) Наручивање путем тимова породичне медицине.

 

1) Сви грађана који желе да се вакцинишу могу да се, путем СМС/ММС поруке, пријаве на број телефона 065/1314. Тиме ће бити аутоматски евидентирани у програм за вакцинацију..

Сви грађани заинтересовани за вакцинацију путем СМС/ММС поруке треба да пошаљу сљедеће податке: ЈМБГ и име и презиме. Важно је да се подаци пошаљу наведеним редослиједом.

Уједно је ово најбржи и најједноставнији начин наручивања за вакцинацију.

2) Да би се наручили за вакцинацију путем wеб странице наше Установе потребно је да се уради сљедеће:

  • На почетној страни wеб странице Дома здравља изаберите линк за заказивање прегледа;
  • У новотворени прозор је неопходно да упишете ПИН шифру или свој ЈМБГ (јединствени матични број грађанина) који уносите на сопствену одговорност и шифру тима породичне медицине у који сте регистровани. ПИН шифру генерише особље Вашег тима породичне медицине уз Вашу сагласност. ПИН шифру можете добити од особља Вашег тима телефонским путем или путем емаил-а;
  • Након што сте унијели тражене податке, потребно је да кликнете на поље ПРИЈАВА;
  • Послије успјешног пријављивања у Е-чекаоницу појавиће Вам се, у врху новоотвореног прозора, опција ПРИЈАВА ЗА ВАКЦИНАЦИЈУ. Потребно је да лијевим кликом миша отворите пријаву и након тога је снимите. Тиме сте успјешно завршили своју пријаву за вакцинацију против Цовид-19 путем Е-чекаонице.

3) Наручивање путем тимова породичне медицине врши се путем телефонског позивања Вашег тима породичне медицине. Медицинска сестра/техничар ће унијети Ваше податке и тиме сте завршили процес пријаве за вакцинацију.

Напомињемо да се пријављивање за вакцинацију против Цовид-19 тренутно врши за грађане са хроничним обољењима/стањима које представљају повећан ризик за развој тешке форме ЦОВИД-19, компликација или смртног исхода, ратне војне инвалиде, особе са инвалидитетом те особе старије од 65 година.

Dozvoli primanje novosti i obavještenja JZU "Dom zdravlja" Banja Luka na ovom uređaju. Dozvoli Odbaci