Predstavljanje predavača Drugog simpozijuma “Prevencija je temelj zdravlja” Doma zdravlja u Banjoj Luci iz oblasti za doktore medicine

Dr Iva Petričušić (1993, Osijek) je doktorica sa iskustvom u oblasti porodične medicine i doktorandkinja iz oblasti Biomedicine i zdravstva. Svoju profesionalnu karijeru započela je u Domu zdravlja Vinkovci, a od 2021. godine je specijalizantkinja porodične medicine.

Aktivno doprinosi razvoju zdravstvenog sistema kroz rad u Hrvatskoj liječničkoj komori, gdje trenutno obavlja funkciju zamjenice predsjednika Povjerenstva za mlade liječnike. Na međunarodnom nivou djeluje kao članica koordinacione grupe EUROPREV-a, evropske mreže za prevenciju bolesti i unapređenje zdravlja u okviru organizacije WONCA.

Dobitnica je Rektorove nagrade Univerziteta u Zagrebu za projekat „Pogled u sebe“, kojim je pokazala izuzetan doprinos akademskoj i široj zajednici.

Ovom prilikom najavljujemo učešće dr Ive Petričušić na Drugom simpozijumu sa međunarodnim učešćem „Prevencija je temelj zdravlja“, gde će održati predavanje na temu:

„Prikaz sprovođenja sistematskih pregleda u zemljama Evrope iz perspektive doktora porodične/opšte medicine“.

Sve informacije o Drugom simpozijumu sa međunarodnim učešćem „Prevencija je temelj zdravlja“, u organizaciji Doma zdravlja Banja Luka i Medicinskog fakulteta, koji se održava 16. i 17. maja 2025. godine u Kulturnom centru Banski dvor i u Hotelu Bosna u Banjoj Luci, možete pogledati na sledećem linku: https://domzdravljabanjaluka.com/simpozijum/

 

Dozvoli primanje novosti i obavještenja JZU "Dom zdravlja" Banja Luka na ovom uređaju. Dozvoli Odbaci