Kontinuirana edukacija zdravstvenih radnika u JZU “Domu zdravlja” Banja Luka je od izuzetne važnosti za unapređenje kvaliteta zdravstvene usluge koja se pruža pacijentima. Kroz različite oblike obuka, seminara i stručnih predavanja, naše osoblje se redovno usavršava i informiše o najnovijim metodama i dostignućima u medicini.
Tim povodom, danas je u Edukativnom centru naše Ustanove započela kontinuirana medicinska edukacija, Studija slučaja “Izazovi upravljanja tuberkulozom tokom kriznih situacija; isticanje uloga mjera biološke sigurnosti i biozaštite”. Navedena studija, akreditovana je od strane Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske, a izvodiće se za doktore medicine, u sedam termina u tekućoj godini.
Pomenutu edukaciju doktora medicine vrši prim. dr Vesna Lučić Samardžija, specijalista epidemiologije Doma zdravlja Banja Luka. Doktorica je, uz podršku rukovodstva naše Ustanove, kao stipendista programa GIBAHT u organizaciji Instituta Robert Koch iz Berlina, Instituta za tropsku medicinu Hamburg Bernard Nocht, AFENET (Afrička epidemiološka mreža) i Swiss THP, kao i Ministarstva odbrane Savezne Republike Njemačke učestvovala u stručnom treningu koji je održan u Kampali (Uganda) i time stekla znanje koje može da prenese svojim kolegama.
JZU “Dom zdravlja” Banja Luka posvećen je pružanju najkvalitetnijih zdravstvenih usluga, a kontinuirana edukacija zdravstvenih radnika je ključna u postizanju tog cilja. Ova praksa takođe doprinosi boljoj motivaciji i zadovoljstvu osoblja, što se odražava na cjelokupnu atmosferu i efikasnost u radu u našoj Ustanovi.